Temat: Chcę nabyć dobry kask motocyklowy – jaki i gdzie go najlepiej kupić?

Jak w temacie rozglądam się za kaskiem. Nie jakąś tanizną tylko solidnym na który można liczyć i który zapewni realne bezpieczeństwo w razie jakiegoś upadku itp. Niby ofert w necie jest wiele ale nie mam zaufania do wielu propozycji. Gdyby ktoś z doświadczeniem mógł coś zarekomendować to byłoby znakomicie.

2

Odp: Chcę nabyć dobry kask motocyklowy – jaki i gdzie go najlepiej kupić?

Myślę że najlepiej zawsze zrobić w miarę szeroki risercz na różnych forach i nie tylko. Ludzie się chętnie dzielą doświadczeniami związanymi z motocyklami i akcesoriami z jakich korzystają. Kaski to raczej temat często wałkowany.

3

Nie ma wzoru na kask idealny, każdy model ma swoją specyfikę. Wytrzymałość to jedno ale liczy się też wygoda. Wierz mi że są super bezpieczne kaski w których nie wytrzymasz dłużej niż pół godziny...

4

Dokładnie, pamiętam że miałam kiedyś kask który bardzo polecał mi sprzedawca w sklepie ale noszenie go było katorgą. A nie była to tania rzecz.

5

Według mnie najlepiej sprawdzi się jakiś model z integralnych, tu jest spoko oferta: http://www.motocyklowysklep24.pl/kaski- … 0_610.html. Kupowałem tam już parę razy i jak chcesz mieć dobry kask motocyklowy i nie przepłacić ten sklep jest w sam raz.

Ja podziwiam tych kolesi co jadą na ścigaczach bez kasków. Kiedyś to było nachalne, dziś już tylko totalne świry zachowują się w ten sposób. Ale widuję czasami takich i po prostu brak słów na nich...

7

Cóż, na wariatów nie poradzisz. Każdy rozsądny motocyklista wie że kask to podstawa. Jak jedziesz z rozsądkiem i masz solidny kask to naprawdę ryzyko niebezpiecznej sytuacji poważnie spada.