Temat: Przygotowania do egzaminu CPE

Forumowicze, mam do was sprawę dotyczącą egzaminacji Cambridge English. Obecnie przygotowuję się i chcę zdać egzamin CPE, a ze względu, że się przeprowadziłam do Krakowa, potrzebuję informacji czy jest w tym mieście stacjonarne centrum egzaminacyjne. Ważne, żeby było certyfikowane i mające w swojej ofercie również kursy przygotowawcze.

2

Odp: Przygotowania do egzaminu CPE

Z tego co się orientuję to Gama College of English spełnia Twoje wymagania. Centrum mieści się na ulicy Michałkowskiego i ma status centrum otwartego.

3

Dostępne jest też na ulicy Karmelickiej Lincoln Cambridge ESOL Examination Centre. To również ośrodek z akredytacją.

Ja mogę z kolei polecić British Council w Krakowie na Rynku Głównym. Polecam bo sam korzystałem i byłem mega zadowolony. Profesjonaliści.

5

Dziękuję wam bardzo za wszystkie odpowiedzi. Patrząc po adresach widzę, że mam jeden z ośrodków niedaleko mojego miejsca zamieszkania.

6

Pozwólcie, że się podepnę. Mówi się tu sporo o Cambridge English. Moja siostrzenica jest w liceum i świetnie jej idzie z języków obcych. Myślała o podejściu do egzaminu FCE, a ja się w sumie zastanawiam co daje FCE i czy się jej to później przyda.

7

FCE może ją zwolnić z matury z angielskiego na poziomie podstawowym, choć skoro piszesz, że świetnie jej idzie to pewnie będzie podchodziła do matury rozszerzonej.

8

O, to rewelacja. Przynajmniej jeden egzamin będzie mieć z głowy. Świetna wiadomość.